Cookie

We use cookies to offer you a better experience, personalize content and ads, to provide social media features, and analyze our traffic. Find out more about how we use cookies in our privacy policy. If you continue without changing your settings, we’ll assume that you accept our use of cookies.

Shape 1
Shape 2
Shape 3
cWo5Zcourse-development-mojedrvo-career-frontend.png

Godinu dana projekta Uči doma

IAxOfbackend-career-websites-mojedrvo-marketing.png
// Agency

Prije tačno godinu dana u Crnoj Gori se promijenio način na koji djeca u osnovnim i srednjim školama širom naše države uče.  Pojava prvih slučajeva COVID-19 u Crnoj Gori, uticala je na to da se, zbog mjera prevencije širenja ove bolesti, školske aktivnosti obustave i javi potreba za njihovim preseljenjem u digitalnu učionicu. Kako je čar obrazovanja oduvijek bila u direktnom kontaktu nastavnog osoblja sa djecom, morao je biti pronađen način da se taj odnos prebaci u virtuelnu sferu bez gubljenja onog što je esencijalno - a to je kvalitet obrazovanja.

Želeći da pomognemo našem društvu u izazovu sa kojim se suočilo, državnim institucijama stavili smo na raspolaganje sve naše resurse i znanje. U dogovoru sa Ministarstvom prosvjete, krenuli smo u realizaciju projekta koji je za cilj imao da omogući najmlađim članovima društva, da na što lakši način savladaju izazov sticanja znanja u novonastalim okolnostima.

 

Predanim radom naših timova – za samo 7 dana nastao je portal učidoma.me – digitalna platforma za učenje na daljinu na koju smo ponosni i čiju godišnjicu korišćenja obilježavamo danas.

 

Koliko je ovaj projkat po uticaju na društvo bio značajan, najbolje svjedoče sljedeće brojke:

 

 

Nedugo nakon portala, naš tim kreirao je i istoimenu aplikaciju, koja je za iOS i Android uređaje bila dostupna već od 8. aprila 2020. godine. Od tog trenutka pa sve do danas aplikacija je na mobilnim uređajima brojila desetine hiljada preuzimanja. Njenim kreiranjem stvorili smo  dodatno olakšanje za djecu i roditelje, a našim učenicima smo omogućili da na jednostavan način pristupe lekcijama i materijalim.

 

Rezultat saradnje svih uključenih u projektu, bio je taj da smo u periodu od godinu dana uticali na to da, nezavisno od mjesta stanovanja, obrazovanje uđe u svaki dom u Crnoj Gori. Ono što nas posebno raduje jeste da smo, svi mi kao društvo, uspjeli u ostvarivanju cilja da obrazovanje koje djeca dobiju ovim putem ne zaostaje za onim u učionici. Na taj način, pružili smo svakom djetetu mogućnost da u vremenu izazova sačuva svoje zdravlje, a da pritom ne propusti šansu da se obrazuje.

Slogan „I zdravlje i znanje!“ na najbolji način je oslikava ono što je, kako u tom trenutku tako i danas, bio imperativ svih nas  – da bez posljedica po zdravlje našoj djeci omogućimo kontinuirani put ka budućnosti kroz kvalitetno školovanje.

 

Treba naglasiti da je “Uči doma” najveći projekat u oblasti online obrazovanja u Crnoj Gori  i kao takav, korak dalje u trasformaciji klasičnog načina učenja u digitalnu sferu. Situacija prouzrokovana pojavom COVID-19 jasno je pokazala koliko je značajan i neophodan proces digitalizacije za napredak jednog društva.

 

Naša filozofija je od samog nastanka kompanije bila uvođenje digitalnih promjena u Crnoj Gori. U tom smjeru ćemo nastaviti da radimo i u budućnosti, a u isto vrijeme spremni da se stavimo na raspolaganje društvu u trenucima kad je to najpotrebnije.

 

Ipak, nakon svega, nadamo se da Uči doma neće još dugo biti potreban đacima kao sredstvo primarnog kanala za praćenje nastave i sticanja obrazovanja, već da će uskoro konačno moći da se vrate školskim klupama i druženju, a da će platforma učidoma.me biti samo pomoćno sredstvo za dodatno usavršavanje.

 

#DistancaRukeMaska!

Hello
Need to get in touch with our team? We're all ears.

Contact

We are here for you :)